XKAPAT
Kategoriler
MENU
(+90) 552 213 67 69
Pts - Cts: 09:00 - 18:30
Ürün Kodu: DOD06
Stok Durumu: Tanıtım Amaçlı

Doddl 2'li Çatal Kaşık Seti 1-5 Yaş Magenta (Pembe)

Ürün Tükendi


 • Açıklama
 • Yorumlar (0)
 • Etiketler
 • Sipariş Bilgileri
 • Açıklama

  DODDL ÇATAL KAŞIK BIÇAK SETİ 1-5 YAŞ 


  DODDL, 2016-2019 arası 11 adet ödül almış 1-5 yaş arası çocuklar için çatal-kaşık setidir.

  DODDL, yetişkinlerin kullandıklarından daha farklı bir tasarıma sahiptir. 1-5 yaş arası bebek ve çocukların minik elleri ile rahatlıkla kavrayabileceği şekilde dizayn edilmiştir.

  Bebek ve çocuklar, ilk yeme alışkanlıklarına parmaklarını değil, avuçlarını kullanarak başlarlar. Uzun saplı çatal veya kaşıkla yemek yeme çoğunlukla başarısızlık ile sonuçlanır. El göz koordinasyonu 1 yaşındaki çocuklar için henüz gelişmemiştir. Ağzına götürürken ya yemek dökülür ya da tam anlamıyla yemeği kaşığa dolduramayıp, çatala da saplayamazlar. DODDL bunu göz önünde bulundurarak avuçlayabileceği şekilde özel ve kısa sap tasarlamıştır.

  DODDL set, el becerisini ve koordinasyonu geliştirmede son derecede yardımcıdır.

  1-5 yaş arası çocuklara kendi kendine yemek yeme alışkanlığını kazandırır.

   

  DODDL’IN HİKAYESİ: , 3 İngiliz annenin tutkusu, bilgisi ve en önemlisi deneyimlerinden ortaya çıkmış bir markadır. Bu üç anne yemek saatlerinin eziyete dönüşmesi ve sonunda ağlayan çocukların probleminin kullandıkları çatal-kaşık ve bıçaktan olduğunu tespit etmiştirlerdir. Tasarım olarak yetişkinlerin kullandığının aynısı fakat küçük versiyonu olmasının çocukların minik ellerine pek de uygun olmadığını gözlemleyerek, el becerilerine uygun olan formda ve ebatta DODDL seti yaratmışlar.

  DODDL, çatal-kaşık seti sıradan setlerden farklıdır. Çocuk gelişim uzmanları ile birlikte 18 ay kadar bir süre, en iyisini bulana kadar üzerinde çalışılmıştır

   

  DODDL ÇATAL KAŞIK  ÖZELLİKLERİ


  KAŞIK-ÇATAL: Özel sapları sayesinde rahat tutuş sağlar. Gıda ile temas eden kısmının metal olması, diğer silikonlara kıyasla kaşıklama, saplama işini çok kolaylaştırır. Diğer sıradan kaşık, çatallardan farklı olarak avuçlama refleksine yakın olacak şekilde özel ve kısa saplara sahiptir.

  Kaşık ve çatal sapı termoplastik polimer ve termoplastik elastomerden, uçları ise paslanmaz çelikten yapılmıştır.

  Bulaşık makinasında yıkamaya uygundur.

  BPA içermez.

  Ölçü: Toplam uzunluk 10,5cm (Metal kısım 5,5cm, sap 5cm)

 • Yorumlar (0)

  0 yorum
  Yorum Yap
  Not: HTML'e dönüştürülmez!

 • Etiketler
 • Sipariş Bilgileri
  Kargo ve Teslimat
  Siparişiniz, çalışmış olduğumuz kargo firması tarafından ortalama 2 iş gününde yurt içi ve yurt dışı teslim edilmektedir.
  Ödeme Metodları
  Kredi kartı (3D Secure), EFT/Havale, Kapıda ödeme seçenekleri ile güvenli ve kolay sipariş verebilirsiniz.